środa, 21 stycznia 2009

NORMALNE PAŃSTWO

Serdecznie witam na moim blogu internetowym.
Po przeczytaniu tych kilku zdań zrozumiecie Państwo, że w sieci jest to jedyny taki blog.
Moim celem jest zorganizowanie
PIERWSZEGO NORMALNEGO PAŃSTWA
Pod pojęciem normalne państwo rozumiem państwo przyjazne, a w ostateczności neutralne dla swoich obywateli, ale na pewno nie wrogie. Aby to zrealizować wystarczy ograniczyć korupcję do poziomu 1% i ograniczyć patologie. To teoretycznie bardzo proste, należy wprowadzić mechanizmy społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwo obywatelskie pilnuje się samo. W jednym z demokratycznych krajów emeryci dorabiają sobie na donoszeniu policji o nieprawidłowo zaparkowanych samochodach, poprzez otrzymywania prowizji od mandatów. Musimy zmienić swoją mentalność, moralność, musimy zrozumieć, że piętnowanie nieprawidłowości jest obywatelskim obowiązkiem a równość wg prawa musi być zachowana dla wszystkich. Wiele tu będzie ze znanych doktryn, np. socjalistycznych z ta różnicą, że w tamtych, minionych czasach były one tylko na pokaz a nigdy nie były stosowane. W tamtych czasach normą było powiedzonko „teoria i praktyka to dwie sprzeczności”, musimy doprowadzić do tego by teoria i praktyka pokrywały się. W mrocznej przeszłości było „cicho i tajnie”, my będziemy propagowali, „głośno i jawnie”. W tamtych, minionych czasach była bardzo rozwinięta JAWNOŚĆ ŻYCIA OSOBISTEGO A NAWET PUBLICZNEGO, nowoprzyjmowany członek partii PZPR publicznie opowiadał swój życiorys, życiorys ze szczegółami i ludzie z sali zadawali pytania. Niestety nie dotyczyło to wszystkich, a im wyżej tym było mniej jawnie. JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO była tylko hasłem i to bardzo krótko. Podział na lewicę i prawicę jest absurdalny i ma się nijak do niczego w czasach demokracji. Rozpatrzmy np. podział na partie demokratyczną i republikańską: czy partia republikańska jest niedemokratyczna ?
Dlatego też musimy wypracować nową filozofię egzystencji społeczeństwa.
Proszę zaważyć, napisaliśmy ograniczenie korupcji a nie jak większość organizacji walka z korupcją. Aby Państwa nie zanudzać na temat walki z korupcją proponujemy zapoznać się z treścią zakładki „żerowanie na korupcji”. Na moim portalu nie będę opisywać żadnych afer, żadnych przekrętów nie będzie krwawych opisów ani mrożących krew w żyłach sensacji. Nie będzie to blog informacyjny, mamy zadanie podstawowe, ukształtowanie normalnego, demokratycznego państwa. Nie będę pokazywać zła, postaram się pokazać, jak zło w sposób demokratyczny wyeliminować. Na moim blogu udowodnię, że żadne ugrupowanie do tej pory
nie miało politycznej woli aby ludziom było dobrze.
Kiedyś ktoś słusznie zauważył, że możnaby rzec, że to nieprawda gdyż każde ugrupowanie ma dużą, polityczną wolę aby ludziom było dobrze, tyle, że mają na uwadze tylko swoich ludzi.
Podkreślenie to cytat z prywatnej wypowiedzi jednego z bardziej znanych ludzi z naszej politycznej sceny. A może Pan Panie Józefie poda swoje dane osobowe ? Być może sam wyjawi Pan swoje nazwisko. Zdajemy sobie sprawę, że to mocne oskarżenie pod adresem władzy obecnej i minionych, ale posiadamy wiedzę aby to udowodnić. Aby nie być gołosłownym pokażemy dwa przykłady: jeden, który pokazuje jak rząd pozwala okradać Skarb Państwa i drugi jak rząd pozwala okradać ludzi:
Przykład pierwszy: jak rząd pozwala okradać Skarb Państwa:
MAFIA PALIWOWA
Była i jest. Jest bo brak politycznej woli aby proceder zlikwidować. Poszczególne rządy walczą z mafia paliwową. Zamyka się jednych a rodzą się inni i proceder ma się dobrze, przyjdą następni i zamkną tych a będą inni. KASA ZOSTANIE, BO TAK NAPRAWDĘ LICZY SIĘ TYLKO KASA.
Aby zlikwidować proceder należy zlikwidować przyczynę a do tej pory poszczególne rządy zajmują się likwidacją tylko objawów. Przyczyną jest różna akcyza na olej opałowy i olej napędowy. Wystarczy zrównać obie akcyzy i przyczyna przestaje istnieć, mafia paliwowa przestaje mieć sens. Ktoś powie, że skoro wzrośnie akcyza na olej opałowy to wzrośnie cena za ogrzewanie przy ogrzewaniu olejowym. Nie zdrożeje, nic bardziej mylącego. Kupujący olej opałowy otrzymuje fakturę, idzie do swojego Urzędu Administracji publicznej i po potwierdzeniu, że posiada ogrzewanie na olej opałowy otrzymuje zwrot nadpłaconej akcyzy. Urząd wie, że zgłaszający się z fakturą posiada dom ogrzewany olejem opałowym, piec ma moc taką a taką i rocznie, grzejąc przez cały rok zużyć może tyle a tyle oleju opałowego. Zwrot różnicy akcyzy to godzina dla petenta, kilka razy w roku i kilka minut dla urzędnika. MILIARDY ZAOSZCZĘDZONE.
Można, tyle, że władzy woli politycznej brak.
Przykład drugi: jak rząd pozwala okradać ludzi:
Biura podróży: klient wybiera sobie wycieczkę i płaci zaliczkę, często bez umowy, na miesiąc przed wyjazdem dopłaca całość. Płaci przeważnie u ajenta u którego kupił wycieczkę. Od czasu do czasu ajent gromadzi pieniądze i znika zostawiając ludzi na przysłowiowym lodzie. Pani Ala w Sosnowcu ukradła klientom w ten sposób ponoć 2 miliony zł. A można tak: klient kupuje u pośrednika wycieczkę, otrzymuje umowę z klauzulą, że umowa jest ważna pod warunkiem dokonania wpłaty w terminie takim a takim, wpłaty na konto centrali, a centrala wysyła pośrednikowi prowizję i pośrednik nie ma pokusy ukraść. Tak robią niektóre biura z własnej woli. Z tego wiać, że można zrobić taką procedurę by ograniczyć złodziejstwo.
Można, tyle, że władzy woli politycznej brak.
Udowodnimy wszystkim, że tak naprawdę ludzi kochających dzieci jest bardzo mało i nie maja prawa głosu. Mam na myśli miłość rozsądną a nie tzw. małpią. Zakładka „List do Pani Minister przeciwny utylizacji niegrzecznych dzieci” Kiedyś mój przyjaciel opowiadał mi o swoim pobycie w Japonii, był tam na szkoleniu. Oto fragment: zaprowadzono nas do sali około 100 m², sala lekko prostokątna, w sali pośrodku stół szerokości ponad metr, biegnący dokoła, mający ze dwadzieścia metrów długości, na stole urządzenia tej samej grupy, które produkuje owa fabryka produkowane na całym świecie. Każde urządzenie w całości i rozebrane, przekroje wszystkich elementów, opisy i patenty. To sala konstruktorów, dwóch inżynierów, chodzi i myśli, co ulepszyć, co poprawić a co zmienić aby być najlepszym na świecie.
Dlatego też na moim bligu zaproponuję model państwa, będącego zbiorem istniejących na świecie i sprawdzonych rozwiązań.
Jako pierwszy ze znanych mi napiszę: co to jest rodzina i do czego powinna służyć.
Na moim blogu wspólnie stworzymy wirtualny rząd i pokażemy jak powinna wyglądać demokracja, jak powinno wyglądać społeczeństwo obywatelskie.
Wcale nie jestem taki mądry, liczę na Wasze opracowania. Liczę na wspólne zorganizowanie PIERWSZEGO NARMALNEGO PAŃSTWA. Zorganizowanie pierwszego normalnego państwa może nastąpić tylko na drodze pełnej demokracji, tak więc po kolei: pokażę Państwu przy pomocy Państwa jak powinno być zorganizowane państwo, jakie powinno mieć cele i jakimi metodami powinno starać się te cele osiągnąć.
Naczelna dewizą naszą jest JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO.
Tutaj od razu przepraszam wszelkich ekstremistów ale teorie typu „każdy autobus ma prawo jeździć bez żadnych przeglądów i to pasażer decyduje o jego przydatności do ruchu”, czy też poglądy typu „pasy bezpieczeństwa to dobrowolna decyzja” albo „tablice rejestracyjne czy kierunkowskazy to ograniczenie praw człowieka” nie będą rozpatrywane. Naszą dewizą jest, że normalne państwo to takie w którym każdy, który przestrzega prawa czuje się bezpiecznie. Musimy zmienić nasze nastawienie. Powinniśmy mieć przekonanie, że tysiące nagrywających nas kamer służy naszemu bezpieczeństwu a nie „odzieraniu nas z prywatności”. O odzieraniu z prywatności mówią ci, którzy mają coś do ukrycia, Ci którzy zawsze mają inne zdanie na zasadzie przekory oraz podatni na głośnokrzyczacych. Jednocześnie musimy stworzyć mechanizmy, które uniemożliwią tym tysiącom kamer inwigilowanie obywateli. Musimy wypracować procedury, które nigdy nie dopuszczą do czynienia ludziom zła, „Archipelag gułag” nigdy nie może się powtórzyć. Moje „credo” polityczne:
Uważamy, że najlepszym systemem jest pełny liberalizm, ale zdajemy sobie sprawę, że liberalizm to również najgorszy system społeczny.
Właśnie, kiedy liberalizm jest najlepszym a kiedy najgorszym systemem ? Odpowiedź jest prosta, liberalizm jest najlepszym systemem przy pełnej jawności życia publicznego a liberalizm jest tym gorszym systemem im mniej jest jawności życia publicznego. Liberalizm w czasach obowiązywanie „cicho i tajnie” to najgorszy, najbardziej skorumpowany system. Gdzie my jesteśmy ?
Na moim blogu będziecie mogli Państwo zapoznać się z historią, z historią Polski i historią świata, oczywiście w zakresie pozwalającym zrozumieć działanie Państwa. O takie opracowanie poproszę autorytety historyczne lub podam literaturę.
Ciekaw jestem ilu ludzi wie, że w Polsce przed wojną obowiązywała dwumandatowa ordynacja wyborcza, ustalono liczbę posłów na 208 i senatorów na 96, wg mnie była to ordynacja o wiele lepsza niż obecna i o niebo lepsza niż jednomandatowe okręgi wyborcze.
To tyle jeżeli chodzi o cel.
Teraz napiszemy nasz program, etapy i środki pozwalające osiągnąć założony cel.
edukacja społeczeństwa poprzez ten blog, propagowanie JAWNOŚCI ŻYCIA PUBLICZNEGO. Będąc demokratami nie będziemy nikogo odrzucać, nie będzie selekcji, wszyscy będą mogli uczestniczyć w budowie normalnego państwa, wszyscy, którzy uznają nasze demokratyczne zasady, z naczelną zasadą, którą jest jawność życia publicznego. propagowanie nowej definicji przedsiębiorstwa prywatnego. Przedsiębiorstwo prywatne to takie, które korzysta tylko z własnych środków, z własnych kredytów. Aby uzyskać status firmy prywatnej, a w przeszłości firma korzystała ze środków pomocowych musi te srodki zwrócić oczywiście bez oprocentowania. W przedsiębiorstwach innych jak prywatne zarobki nie mogą przekraczać 10 średnich pensji krajowych. Jeżeli firma korzystała z jakichkolwiek dotacji czy innych nie własnych środków i osiągnęła zyski przekraczające 10 średnich pensji to w przypadku chęci konsumpcji tych środków należy zwrócić uzyskane środki. Zwrot nie musi być jednorazowy a środki zwracane nie podlegałyby oprocentowaniu. W każdym roku zwrot środków powinien zapewnić właścicielom zysk na poziomie 10 średnich pensji. W przypadku inwestowania w rozwój zwrot środków nie jest konieczny i może być odłożony. W przypadku upadłości przedsiębiorstwa pozyskane a niezwrócone środki po wsze czasy obciążają osobiste konta właścicieli nie są oprocentowane i nie podlegają przymusowi zwrotu. będę propagował i współpracował z portalem edemokracja.pl założenie partii politycznej. wygranie wyborów w wyborach powszechnych. stworzenie Państwa Obywatelskiego poprzez wprowadzenie JAWNOŚCI ŻYCIA PUBLICZNEGO
Musicie Państwo zrozumieć, że „nieznani sprawcy” będą usiłowali na moim blogu pisać brednia aby mnie ośmieszyć lub zniszczyć w różny sposób. Dlatego też dziwne Wam elementy blogu, czy idiotyzmy, różnego rodzaju nieprawidłowości należy zweryfikować zanim się mnie potępi. „NIEZNANI SPRAWCY” to wysokiej klasy fachowcy i bardzo inteligentni ludzie. Ingerencje NIEZNANYCH SPRAWCÓW będą ordynarne ale również mogą być subtelne i często trudno będzie odróżnić prawdę od fałszu. Dlatego też wszelka korespondencja jeżeli będzie podpisana będzie musiała być sprawdzona. Jeżeli autor wyrazi potrzebę jej podpisania swoim nazwiskiem musi pozwolić się zweryfikować. Dlatego też wszelka korespondencja będzie uznawana za autorską wtedy i tylko wtedy jeżeli będzie opatrzona podpisem, adresem pocztowym i meilowym z podaniem telefonu oraz oświadczeniem o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Opracowanie danego tematu musi być poprzedzone maksymalnie jednostronnicowym skrótem opracowania.
Z poważaniem Tadeusz Muszyński
Usuń to Anuluj