czwartek, 15 stycznia 2009

Polska korupcja zaczyna się w Sejmie

Nikogo w Sejmie nie zdziwiło, że jednego dnia poseł kupił np. ciężarówkę ziemniaków. Innego - furgonetkę cytrusów. Faktury zostały zaakceptowane.
źródło informacji: interia
Jeżeli tak się dzieje w Sejmie Rzeczypospolitej to dlaczego w tzw. potocznym życiu ma się dziać inaczej.
Choćby konkurs na blog roku 2008 pierwsze miejsce zajmuje blog w którym można przeczytać wiele ale kto go prowadzi nikt nie wie. Ja podejrzewam, że ten blog prowadzi Pan Jerzy Urban z NIE. Gazeta piętnująca wiele nieprawidłowości ale dokonanych w kręgu obcych Panu Jerzemu Urbanowi.
Pani Prof. Senyszyn, niech ktoś spróbuje napisać do Pani Profesor. Postrzeganie rzeczywistości przez bardzo dużą część społeczeństwa jest wynikiem odpowiedniego wykształcenia. System szkolnictwa PRL, kontynuowany zresztą dalej sprawdził się, nauczył demokracji socjalistycznej, pseudo demokracji i taka jest nawet często podświadomie w dalszym ciągu preferowana.
Różnica pomiędzy demokracją a demokracją socjalistyczną jest taka jak pomiędzy krzesłem a krzesłem elektrycznym.
System ten wykształcił społeczeństwo w którym zło jest normą. Żadna formacja polityczna nie ma politycznej woli służenia narodowi i to zdecydowana większość, można użyć sformułowania, prawie wszyscy akceptują
Wielu ludzi czyta mój blog ale za JAWNOŚCIĄ ŻYCIA PUBLICZNEGO tak naprawdę niewielu się opowiada. Czytelnicy sporadycznie biorą udział w ankiecie, a głosują na socjalizm w różnej postaci.
W latach siedemdziesiątych PZPR rozpowszechniało hasło socjalizm tak, wypaczenia nie i dalej ludzie mają nadzieję na mit. Wielu mniema, że w Szwecji jest socjalizm, nic bardziej mylnego, w Szwecji jest liberalizm z JŻP.
Wielu moich znajomych jest wprost na nie JŻP.
Z wyrazami szacunku
Tadeusz Muszyński